Tarihçe

‘’Hoş geldiniz!’’

Tarihi Pirhan’da Tokat’ın misafirperverliğini yaşatıp en müstesna lezzetlerini sunmak,en özel günlerinizde mutluluğunuza ortak olmak ve tebessümünüze katkı sağlamak için çıktık yola.

Damağınızda gelecekte de hatırlanacak tatlar bırakmaya talip olduk.Kutlanacak veya yad edilecek her bahaneyi vesile (ederek) ziyaret ettiğinizde asude ve ferah kubbelerin altında hayat defterinize tebessümle hatırlanacak sahifeler ekleyin istedik. Dostluklarınız sımsıcak bir yudum çayın eşliğinde geleceğe demlensin.

Sohbete perçin vuran ve kırk yıllık hatırlara vesile olacak kahvenizin telvesi biz olalım dedik. Buram buram dostluk tüten bir semaver tıkırtısında,bir nargile fokurtusunda maziyi hatırlayıp hep birlikte  geleceğe kement atalım dedik.

Bu bereketli ovaların en taze sebzelerinden,yeşil Tokat yaylalarının kekik kokulu etlerinden tattırmayı hedefledik siz değerli misafirlerimize. Annenizin mahalle fırınında pişirip sofranıza koyduğu haliyle fırın keşkeğimizi,cevizli batımızı, meşhur Tokat kebabımızı, hasılı zengin Tokat mutfağımızın unutulmazlarını ikram etmeyi zevkli bir görev kabul ettik. Kültür başkentimiz İstanbul’dan da bir çeşni bulunsun istedik ve dünyaca bilinen meşhur Sultanahmet köftesini de Pirhan’a getirdik.

Gıjgıj dağından üzerimize her şafakta yeniden doğan günün serin zindeliğin de en taze hep taze ürünlerimizin yanında heyecanımızla da sizlere kusursuz hizmetler sunmayı hedefledik. Şiarımız her zaman güler yüzle tertemiz bir ortamda doyumsuz lezzetler sunmak olacaktır.

Bu his ve anlayışla siz değerli konuklarımızı bekliyor sıhhat ve afiyetler diliyoruz.

Lezzetin Pirinden Saygılarla…